facebook
^Yukarı Çık

  • 1 Bankaların Kart Aidatları
    Kullandığınız kredi kartlarının aidatlarıyla ilgili son gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz...
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kredi Kartı Aidatındaki Tüm Gelişmler

  
  

Kullanım Süresi Geçmiş Kartlara Aidat Şoku!

AddThis Social Bookmark Button

Cüzdanınızdaki tehlikeye dikkat. Son kullanma tarihi geçmiş kredi kartları otomatik olarak iptal olmuyor aksine birde banka kart sahiplerinden kredi kartı almaya devam ediyor. Kredi kartınızın son kullanma tarihine dikkat edin kullanımı dolmuş kartlara kart aidatı ödemeyin.

Kredi kartı aidatları ile ilgili tartışmalar sürüyor.Tüketiciler kart aidatı ödememekte direnirken bankalar türlü oyunlarla kredi kartı sahiplerinden kredi kartı aidatı almaya devam ediyor. Şikayetvar.com’a gelen şikayetler bankaların tüketicilere oynadığı kart oyununu yine ortaya çıkardı. Gelen şikayetlere göre; kartlarınızın son kullanma tarihinin geçtiğini düşünüp kartınızın iptal edildiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. kullanım süresi dolan kredi kartları tüketicinin cebindeki bomba gibi. Kartının kullanım süresinin bittiğinin farkında olmayan kart sahibi bankaya kart aidatı ödemeye devam ediyor.İşte yaşanan mağduriyetlerin belgesi şöyle:
 
Kullanılmayan Karta Aidat!
 
“Kredi kartımın son kullanım tarihi 2 ay önce bitti. Kartımın son borcu olan 246.00 TL tutarını bankaya giderek kapattım . SMS yoluyla 30,45 TL tutarında borcumun olduğuna dair bilgi aldım . Bu borcun olması teknik olarak imkansız çünkü kartımın son kullanma tarihinde otomatik olarak sonlandı yani bu tarihten sonra alışveriş yapmam imkansız . Bu tarihten sonra da hiçbir bankadan kart almadım bu sebeple bir hata yapıldığını düşünüyorum . Yetkililerden bu konu için geri dönüş bekliyorum .”
 
Biz Bankalara Nasıl Güveneceğiz?”
 
“Kredi kartımın son kullanma tarihi geçmiş olmasına rağmen bu ayki ekstremde 55TL kart aidat ücreti yansıtılmış. Kartı kullanmak istemediğim için bu kartın yerine gönderilen kartı kabul etmedim, teslim almadım. Müşteri hizmetlerini aradım, durumu anlattım ama her zamanki gibi netice alamadım. Ben de kredi kartımı iptal ettirdim. 55 TL bankanıza hediyem olsun.Son kullanma tarihi geçen kartlar otomatik olarak iptal olmuyor mu? Biz bankalara nasıl güveneceğiz?”

Kaynak: Şikayet Haber

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Başarı Hikayeleri

AddThis Social Bookmark Button

Tüketici Servet ÇELİK, Finansbank A.Ş.’ne ait 15*55*5* müşteri numarasına bağlı 40*2 78** **** 4**9 numaralı kredi kartından 2008, 2011 ve 2012 yıllarında “Kart Ücreti / Yıllık Kart Aidatı” adı altında toplam 150,00-TL’lik bir bedel alındığını, alınan bedellerin haksız olduğunu belirterek iadesini talep etmektedir.

 

Finansbank A.Ş’nin 20.05.2013 tarihli savunma yazılarında; “Kart ücretlerinin sadece plastik kart bedeli olmadığını, cardfinans müşterilerine sunduğu taksit, para puan, indirim gibi avantajların sürekliliğinin sağlanması için alındığını, banka tüketici ile imzalamış olduğu sözleşmede alınacak bedelin açık ve net bir şekilde yazıldığını belirtmekte olup bu çerçevede alınan bedelin sözleşmeye ve yasal düzenlemeye uygun olarak tahsil edildiğini” belirtmiştir.

 

Dosya üzerinde yapılan incelemede; Banka ile tüketici arasında akdedilen sözleşmenin bir sureti Başkanlığımız tarafından istenmesine rağmen banka tarafından gönderilmemiştir. Banka tarafından tahsil edilen bedelin tüketici ile müzakere edilmediği ve yazılı bir sözleşmenin olmaması nedeniyle 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 6. Maddesine istinaden tüketicinin talebi uygun görüldüğünden “Kart Ücreti / Yıllık Kart Aidatı” olarak kesilen toplam 150,00-TL’nin banka tarafından tüketicinin hesabına iade edilmesine Tüketici Mahkemesine itiraz yolu açık olmak üzere oybirliği ile karar verildi.

Kaynak: Siirt Tuk-Der

Copyright © 2013. kartucreti.com  Rights Reserved.