facebook
^Yukarı Çık

  • 1 Bankaların Kart Aidatları
    Kullandığınız kredi kartlarının aidatlarıyla ilgili son gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz...
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kredi Kartı Aidatındaki Tüm Gelişmler

  
  

Kullanım Süresi Geçmiş Kartlara Aidat Şoku!

AddThis Social Bookmark Button

Cüzdanınızdaki tehlikeye dikkat. Son kullanma tarihi geçmiş kredi kartları otomatik olarak iptal olmuyor aksine birde banka kart sahiplerinden kredi kartı almaya devam ediyor. Kredi kartınızın son kullanma tarihine dikkat edin kullanımı dolmuş kartlara kart aidatı ödemeyin.

Kredi kartı aidatları ile ilgili tartışmalar sürüyor.Tüketiciler kart aidatı ödememekte direnirken bankalar türlü oyunlarla kredi kartı sahiplerinden kredi kartı aidatı almaya devam ediyor. Şikayetvar.com’a gelen şikayetler bankaların tüketicilere oynadığı kart oyununu yine ortaya çıkardı. Gelen şikayetlere göre; kartlarınızın son kullanma tarihinin geçtiğini düşünüp kartınızın iptal edildiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. kullanım süresi dolan kredi kartları tüketicinin cebindeki bomba gibi. Kartının kullanım süresinin bittiğinin farkında olmayan kart sahibi bankaya kart aidatı ödemeye devam ediyor.İşte yaşanan mağduriyetlerin belgesi şöyle:
 
Kullanılmayan Karta Aidat!
 
“Kredi kartımın son kullanım tarihi 2 ay önce bitti. Kartımın son borcu olan 246.00 TL tutarını bankaya giderek kapattım . SMS yoluyla 30,45 TL tutarında borcumun olduğuna dair bilgi aldım . Bu borcun olması teknik olarak imkansız çünkü kartımın son kullanma tarihinde otomatik olarak sonlandı yani bu tarihten sonra alışveriş yapmam imkansız . Bu tarihten sonra da hiçbir bankadan kart almadım bu sebeple bir hata yapıldığını düşünüyorum . Yetkililerden bu konu için geri dönüş bekliyorum .”
 
Biz Bankalara Nasıl Güveneceğiz?”
 
“Kredi kartımın son kullanma tarihi geçmiş olmasına rağmen bu ayki ekstremde 55TL kart aidat ücreti yansıtılmış. Kartı kullanmak istemediğim için bu kartın yerine gönderilen kartı kabul etmedim, teslim almadım. Müşteri hizmetlerini aradım, durumu anlattım ama her zamanki gibi netice alamadım. Ben de kredi kartımı iptal ettirdim. 55 TL bankanıza hediyem olsun.Son kullanma tarihi geçen kartlar otomatik olarak iptal olmuyor mu? Biz bankalara nasıl güveneceğiz?”

Kaynak: Şikayet Haber

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Başarı Hikayeleri

AddThis Social Bookmark Button

Yaşar Çapraz, yedi yıldır kullandığı kredi kartı karşılığı bankanın kendisinden yıllık aidat ücreti adı altında kestiği paranın peşine düştü.
Yedi yıldır kullandığı kredi kartı karşılığı bankanın kendisinden yıllık aidat ücreti adı altında kestiği 275 TL'nin peşine düşen Yaşar Çapraz, Isparta Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurarak, yasaya uygun olmadığı gerekçesiyle kesilen bu bedelin kendisine ödenmesini istedi. Tüketici Hakem Heyeti, Çapraz'ı haklı buldu.

Copyright © 2013. kartucreti.com  Rights Reserved.